آرشیو اخبار

تصویب رشته مهندسی شیمی تجزیه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

تصویب رشته مهندسی شیمی تجزیه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

خبرگزاری آنا: با پیگیریهای انجام شده توسط مسئولین دانشگاه و شهرستان ، چهارمین رشته دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در مقطع کارشناسی ارشد نیز به تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری رسید. به گزار آنا از نی ریز به همت دکتر شعبانی رئیس و عسکری معاون آموزشی واحد نی ریز و با پیگیریها و حمایتهای امام جمعه ، نماینده مجلس و فرماندار ، رشته مهندی شیمی تجزیه در مقطع کارشناسی ارشد نیز به عنوان چهارمین رشته واحد نی ریز در مقطع ارشد توسط وزارت علوم تصویب و ابلاغ گردید و علاقه مندان به ادامه تحصیل در این رشته می توانند از نیمسال دوم تحصیلی سال جاری از طریق سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org اقدام به ثبت نام نمایند. به گزارش آنا پیشتر نیز سه رشته مهندسی برق مخابرات ، مهندسی شیمی آلی و مهندسی شیمی معدنی در مقطع ارشد در واحد نی ریز به تصویب رسیده بود که در نیمسال اول تحصیلی از طریق سایت مذکور و در مرحله تکمیل ظرفیت ، نخستین دانشجویان این واحد دانشگاهی ثبت نام و شروع به تحصیل نموده اند.

ادامه مطلب
نشست پرسش و پاسخ نهضت عاشورا با حضور حجه الاسلام والمسلمین شیخ تقی قرائتی در مسجد دانشگاه

نشست پرسش و پاسخ نهضت عاشورا با حضور حجه الاسلام والمسلمین شیخ تقی قرائتی در مسجد دانشگاه

حجه الاسلام قرائتی در جمع دانشجویان واحد نی ریز: کلید نجات و رستگاری انسان در صداقت است. خبرگزاری آنا: به همت دفتر امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان نی ریز و با هماهنگی گروه معارف و دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی ، نشست پرسش و پاسخ دانشجویان با حضور حجه الاسلام والمسلمین شیخ تقی قرائتی در مسجد امام حسن عسکری(ع) واحد نی ریز برگزار شد. به گزارش آنا از نی ریز در این نشست ، دانشجویان بیشتر سئوالاتی در رابطه با قیام امام حسین (ع) ، نوع و سبک عزاداری و ورود انحرافات در عزاداری ها مطرح کردند که حجه الاسلام قرائتی با روی گشاده و با سعه صدر به سئوالات آنان پاسخ گفت. به گزارش آنا ، حجه الاسلام والمسلمین شیخ تقی قرائتی در این نشست ضمن یادآوری حدیث " النجاه فی الصدق" به دانشجویان یادآوری نمود که راه نجات بشر و فلاح و رستگاری وی در صداقت و درستکاری است و کلید بدبختی ها کذب و دروغ است. وی همچنین در رابطه با قیام امام حسین (ع) و عزاداری برای آن امام همام نیز خاطر نشان ساخت : هر کسی ارادت خود را به امام حسین (ع) به شیوه ای نشان می دهد و عرض ارادت می کند . آشپز با پختن آش ، نجار با درست کردن نخل و بیرق ، کاشی کار با درست کردن کاشی و سینه زن و زنجیر زن هم با سینه زدن و زنجیر زدن عرض ارادت می کند. شایان ذکر است حجه الاسلام والمسلمین شیخ تقی قرائتی برادر حجه الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور است و شهرستان نی ریزجهت تبلیغ امور دینی در ماه محرم امسال میزبان وی بود.

ادامه مطلب
ترجمه کتاب

ترجمه کتاب

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در گروه تربیت بدنی کتاب " برنامه ریزی تمرین مقاومتی " را با همکاری جمعی از اساتید دانشگاهی ترجمه نمود. به گزارش آنا از نی ریز ، احسان تواضع مدیر گروه و از اعضای هیات علمی گروه تربیت بدنی واحد نی ریز موفق به ترجمه کتاب برنامه ریزی تمرین مقاومتی با همکاری سید محسن آوندی ، کیوان مرادیان و دکتر خسر ابراهیم شد. این کتاب که توسط توماس بچلی ،راجر ارل و دان واتن تالیف شده در هفت فصل به موضوعاتی از قبیل تمرینات مقاومتی و تکنیک های کمک کردن به ورزشکار، تنوع تمرین و زمانبندی آن ، بازتوانی و آماده سازی مجدد ، تمرینات استقامتی ، تمرینات پلایومتریک و توسعه سرعت ، چابکی و استقامت در سرعت می پردازد.

ادامه مطلب
ترجمه کتاب

ترجمه کتاب

احسان تواضع از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در گروه تربیت بدنی ، موفق به ترجمه کتاب " حرکات اصلاحی " اثر kesh patel گردید. به گزارش آنا از نی ریز این کتاب که جهت استفاده دانشجویان رشته تربیت بدنی و علاقه مندان به ورزش توسط وحید ستوده ، احسان تواضع و فاطمه اکبری به فارسی ترجمه شده در 4 فصل و 14 بخش به موضوعاتی از قبیل رویکردهای عملی جهت تمرینات اصلاحی ، اصول حرکت، اصول طراحی برنامه و حرکات اصلاحی برای کتف ، تنه ، شانه ، ستون فقرات ، ران ، زانو ، لگن خاصره و باسن می پردازد. به گزارش آنا از جمله ویژگیها و مزیت های این کتاب ارائه بیش از 40 شکل از حرکات اصلاحی اعضا و اندام ها و فهرست جداول به منظور ارائه توضیحات مربوط به اصول صحیح تمرینات است.

ادامه مطلب
مراسم شب شعر

مراسم شب شعر

به همت دفتر فرهنگ اسلامی داشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز و با همکاری انجمن شعر و ادب شهرستان مراسم شب شعر " از قربان تا غدیر " در شب میلاد دهمین پیشوای شیعیان جهان و با حضور گسترده دانشجویان و اساتید در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. به گزارش آنا از نی ریز در این مراسم که طبق مصوبه شورای فرهنگی واحد و به منظور پاسداشت دهه ولایت و امامت برگزار شد جمعی از شاعران برجسته شهرستان به قرائت اشعار خود در مدح مولای متقیان امام علی (ع)، واقعه غدیر ، مدح حضرت ابراهیم و اسماعیل (ع) و میلاد امام هادی (ع) پرداختند. به گزارش آنا ، نشست هم اندیشی اساتید بسیجی ، همایش پیاده روی اساتید از دانشگاه تا منطقه تفریحی بیدبخویه ، مسابقه فرهنگی از قربان تا غدیر و مراسم عصر شعر امامت و ولایت از دیگر برنامه های دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز به منظور تکریم دهه امامت و ولایت می باشد

ادامه مطلب
استاد بسیجی مطیع امر ولایت و رهبری است.

استاد بسیجی مطیع امر ولایت و رهبری است.

به مناسبت دهه ولایت و امامت و به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز نشست هم اندیشی اساتید بسیجی مراکز آموزش عالی شهرستان با حضور فرماندهی و جانشین فرماندهی بسیج سپاه ناحیه نی ریز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. به گزارش آنا از نی ریز در این نشست موسوی مقدم مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ضمن قرائت حدیثی از مولای متقیات علی (ع) بر ضرورت توجه هر چه بیشتر اساتید بسیجی به آموزه های اخلاقی ، سیاسی و اجتماعی نهج البلاغه تاکید نمود و به برنامه های بسیج اساتید در دهه ولایت و امامت از جمله برگزاری همایش پیاده روی اساتید بسیجی از دانشگاه آزاد اسلامی تا منطقه تفریحی بیدبخویه و برگزاری مسابقه فرهنگی از قربان تا غدیر اشاره نمود. به گزارش آنا سخنران دیگر این نشست سرگرد توکل ، فرماندهی بسیج سپاه ناحیه نی ریز بود که در سخنان خود ضمن تبریک اعیاد خجسته قربان و غدیر و میلاد امام هادی (ع) گفت: استاد بسیجی با داشتن کارت بسیج ، شناخته نمی شود بلکه در عمل ، تفکر و گفتار است که شناخته می شود. استاد بسیجی چشم و گوشش به لبان مبارک رهبری است و مطیع امر ولایت و رهبری است. پخش کلیپ های رهنمودهای رهبری و ارائه نقطه نظرات اساتید نیز از دیگر برنامه هایی بود که در این نشست اجرا گردید.

ادامه مطلب
نشست

نشست

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز و با همکاری بسیج دانشجویی شهرستان ، نشست فرهنگی" عوامل موثر در تربیت جوانان " با حضور دانشجویان، اساتید و هیات رئیسه واحد در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز برگزار شد. به گزارش آنا از نی ریز ، در این نشست دکتر کشاورز از اساتید دانشگاه در سخنانی به عوامل و راهکارهای اساسی در تربیت جوانان به ویژه با محوریت روابط صحیح و اصولی دختران و پسران اشاره نمود و به سئوالات مطرح شده در این زمینه نیز پاسخ داد.

ادامه مطلب
جلسه توجیهی ویژه دانشجویان جدیدالورود در واحد نی ریز برگزار شد.

جلسه توجیهی ویژه دانشجویان جدیدالورود در واحد نی ریز برگزار شد.

به همت حوزه معاونت دانشویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، جلسه توجیهی ویژه دانشجویان جدیدالورود این واحد دانشگاهی برگزار شد. به گزارش آنا از نی ریز در این نشست توجیهی معاونین و مدیران حوزه های مختلف دانشگاه به معرفی حوزه عملکرد خود و نحوه ارائه خدمات به دانشجویان بر اساس بخشنامه ها و مقررات دانشگاه اشاره کردند و به سئوالات و ابهامات دانشجویان پاسخ دادند.

ادامه مطلب
برگزاری زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم در واحد نی ریز

برگزاری زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم در واحد نی ریز

به همت دفتر فرهنگ اسلامی و حوزه معاونت اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، به منظور تکریم ماه عزای سید و سالار شهیدان ، مراسم قرائت زیارت عاشورا در دهه اول محرم ویژه کارکنان واحد و با حضور هیات رئیسه در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز برگزار شد. به گزارش آنا از نی ریز بر اساس مصوبه شورای فرهنگی واحد به منظور برگزاری مراسم های سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و پاسداشت قیام حسینی، برنامه قرائت زیارت عاشورا هر روز صبح در ابتدای شروع به کار کارکنان واحد با مداحی حامدی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در مسجد دانشگاه برگزر شد .

ادامه مطلب