آرشیو اخبار

مرودشت و شیراز عنوان برترین های تنیس و شطرنج دانشجویان استان فارس را کسب کردند

مرودشت و شیراز عنوان برترین های تنیس و شطرنج دانشجویان استان فارس را کسب کردند خبرگزاری آنا: مسابقات تنیس روی میز و شطرنج دانشجویان استان فارس طی سه روز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز برگزار شد و در پایان این رقابتها تیم های مرودشت و شیراز عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کردند. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز ، مسابقات تیس روی میز با حضور 11 تیم ورزشی از واحدهای دانشگاهی استان فارس برگزار شد که در پایان تیم های مرودشت و علوم و تحقیقات به مقام های اول و دوم دست یافتند و تیم های شیراز و ارسنجان نیز به طور مشترک سوم شدند. به گزارش آنا در مسابقات شطرنج نیز که با شرکت 8 تیم ورزشی از واحدهای دانشگاهی استان فارس برگزار شد در پایان تیم های شیراز، مرودشت و علوم و تحقیقات به ترتیب به مقام های اول تا سومی دست یافتند. شایان ذکر است در بخش انفرادی مسابقات تنیس روی میز ، هنرمند از واحد مرودشت حائز مقام نخست شد و نمایندگان علوم و تحقیقات و شیراز نیز به ترتیب ، مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

ادامه مطلب

برگزاری جشن میلاد امام علی (ع) در واحد نی ریز

به مناسبت میلاد مولای متقیان علی (ع) صورت گرفت: اجرای گروه سرود شعله نی ریزی ، نواختن نی ، مولودی خوانی و قرائت شعر خبرگزاری آنا: در راستای ایجاد فضایی شاد و با نشاط در فضای دانشگاه و به مناسبت سالروز میلاد مولی الموحدین امام علی (ع)، به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز و با برنامه ریزی صورت گرفته توسط شورای فرهنگی دانشگاه ، جشن میلاد امام علی (ع) در واحد نی ریز برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا در واحد نی ریز در این مراسم که با استقبال گسترده دانشجویان ، کارمندان و اساتید همراه بود گروه سرود شعله نی ریزی دو قطعه تحت عنوان وطنم و یک آهنگ شاد محلی با محوریت معرفی شهر نی ریز را به اجرا درآورد. به گزار ش آنا قرائت شعر در فضیلت امام علی (ع) ، نواختن نی توسط یکی از دانشجویان و مولودی خوانی توسط یکی از مداحان شهرستان از دیگر برنامه هایی بود که مزین بخش این مراسم بود.

ادامه مطلب

اهداء کتاب " تعلیم و تربیت در اسلام " شهید مطهری به اساتید واحد نی ریز

اهداء کتاب " تعلیم و تربیت در اسلام " شهید مطهری به اساتید واحد نی ریز خبرگزاری آنا : به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز و جهت گرامیداشت هفته تجلیل از مقام معلم و به مناسبت زنده نگه داشتن یاد و خاطره معلم شهید و فیلسوف فرزانه شهید مرتضی مطهری و با عنایت به توصیه وافر امام راحل به طبقه روشنفکر جامعه مبنی بر اهتمام به کتب شهید مطهری ، در مراسمی با حضور اساتید دانشگاه کتاب" تعلیم و تربیت در اسلام " این متفکر شهید به اساتید دانشگاه اهدا گردید. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در راستای اجرای توصیه امام راحل که فرمود: " من به دانشجویان و طبقه روشنفکران متعهد ، توصیه می کنم که کتابهای این استاد عزیز را نگذارند با دسیسه های غیر اسلامی فراموش شود."و در کلام دیگری بیان کردند:" آثار قلم و زبان او بی استثناء آموزنده و روانبخش است و مواعظ و نصایح او که از قلبی سرشار از ایمان و عقیدت نشات می گرقت، برای عارف و عامی سودمند و فرحزاست." اقدام به تهیه و اهداء کتاب ارزشمند این شهید والامقام و متفکر وارسته به اساتید دانشگاه نمود. به گزارش آنا کتاب مذکور به علت استقبال گسترده تاکنون هشتاد و یک بار تجدید چاپ شده است . در این کتاب به موضوعاتی از قبیل پرورش عقل، تربیت عقلانی انسان ،پرورش استعدادها، مسئله عادت، فعل اخلاقی، نظریه نسبیت ، پیوند عبادت با برنامه های تربیتی ، کرامت نفس در قرآن و حدیث، ریشه الهامات اخلاقی، پرورش جسم و استعداد عقلانی،تاریخچخ تعقل از نظر مسلمین و عوامل تربیت اشاره شده است.

ادامه مطلب

نی ریز میزبان برترین های دانشجویی تنیس و شطرنج

نی ریز میزبان برترین های دانشجویی تنیس و شطرنج خبرگزاری آنا:مسابقات تنیس روز میز و شطرنج دانشجویان استانهای فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد به مدت 3 روز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز برگزار می شود. به گزارش آنا از نی ریز این مسابقات طی روزهای 24 لغایت 26 اردیبهشت ماه در سالن ورزشی واحد نی ریز و با حضور کارشناسان تربیت بدنی واحدهای دانشگاهی و برترین های دانشجویی تنیس و شطرنج برگزار می گردد. جواد عدالتجو کارشناس تربیت بدنی و مدیر دانشجویی واحد نی ریز در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری آنا ضمن اعلام این خبر از برگزاری مسابقات انتخابی تنیس روی میز و شطرنج دانشجویان واحد نی ریز جهت شرکت نفرات برتر در مسابقات منطقه ای خبر داد. به گزارش آنا در مسابقات تنیس روی میز انتخابی واحد نی ریز 32 نفر شرکت کردند که در پایان حمید رضا حائم، حامد عربی،میلاد رضایی و حمید علی پور حائز مقام های اول تا چهارم شدند. همچنین در مسابقات انتخابی شطرنج دانشجویان واحد نی ریز ، محمد جواد نگهداری، سعید کامیاب و محمد صادقی مقام های اول تا سوم راکسب کردند.

ادامه مطلب

تجلیل از کارمندان زن واحد نی ریز

تجلیل از کارمندان زن واحد نی ریز خبرگزاری آنا: به مناسبت میلاد سراسر نور صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن ، از کارکنان زن دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز تجلیل به عمل آمد. به گزارش آنا از نی ریز جهت گرامیداشت روز زن اردوی تفریحی با حضور کارکنان واحد در باغ قطروئیه دانشگاه برگزار شد .

ادامه مطلب

بزرگترین رویداد فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی رقم خورد.

بزرگترین رویداد فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی رقم خورد. خبرگزاری آنا: مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی دوم اردیبهشت ماه به طور همزمان در سراسر واحد های دانشگاهی کشور با حضور قریب به 215 هزار شرکت کننده در دو بخش دانشجویان و اساتید برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نی ریز ، بیش از 700 داشجو و استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز همزمان با دیگر واحدهای دانشگاهی یک رقابت قرآنی را به نمایش گذاشتند. به گزارش آنا این مسابقات در بخش دانشجویان در 9 رشته شامل : احکام، نماز، زندگانی چهارده معصوم، زندگانی پیامبر(ص)، ترجمه انگلیسی قرآن کریم ، ترجمه و تفسیر قرآن کریم ، ترجمه و تفسیر سوره حمد، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و زیارات و ادعیه و در بخش اساتید در 4 رشته شامل: زندگانی چهارده معصوم، ترجمه انگلیسی قرآن کریم ، ترجمه و تفسیر قرآن کریم و آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه برگزار شد. نتایج این مسابقات نیز از طریق سایت پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس tasnim.ir اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب