آرشیو اخبار

تجلیل از پژوهشگران برتر واحد نی ریز

تجلیل از پژوهشگران برتر واحد نی ریز خبرگزاری آنا : به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و به همت حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز طی مراسمی با حضور اساتید و اعضای هیات رئیسه واحد از پژوهشگران برتر این واحد دانشگاهی تقدیر به عمل آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نی ریز در این مراسم در گروه فنی - مهندسی حمید رضا قره چاهی ، محمد عسکری و مهدی منعمی ، در گروه علوم پایه محمد حسین بیات و محمد هادی پیراحمدیان و در گروه علوم انسانی یوسف کشاورز و روح اله بهارلو به عنوان پژوهشگران برتر در بخش اساتید با اهداء جوایز نقدی و لوح سپاس مورد تقدیر قرار گرفتند.

ادامه مطلب

برگزاری سخنرانی های علمی گرامیداشت هفته پژوهش در واحد نی ریز

برگزاری سخنرانی های علمی گرامیداشت هفته پژوهش در واحد نی ریز خبرگزاری آنا: به همت حوزه معاونت پژوهشی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز و به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش ، سخنرانی های علمی توسط اساتید و اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی صورت گرفت. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نی ریز ،" فلسف مهریه و جایگاه حقوقی آن " توسط علی پورصادق ، " کاربرد انرژی هسته ای در صنعت " توسط محمد هادی پیراحمدیان ،" سیستمهای مخابراتی نوین " توسط محمد هادی عباس زاده ، " سیستمهای انرژی نو" توسط محمد حسین مهربان و " آشنایی با فناوری نانو و المپیادهای کشوری نانو" توسط شمس از مدرسین نانو از جمله سخنرانی های صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز به مناسبت هفته پژوهش بود که مورد استقبال دانشجویان و علاقه مندان قرار گرفت. به گزارش آنا ، پژوهش در ایران امروز ، مهارتهای راهبری ، جذب توریسم و نقش آن در اقتصاد کشور ، آشنایی با مقررات ملی ساختمان ، منابع انرژی های پیشرفته و نگاهی به بیمه شخص ثالث در قانون جدید از دیگر موضوعاتی است که توسط اساتید واحد نی ریز به منظور گرامیداشت هفته پژوهش در سخنرانی های علمی مورد بررسی قرار می گیرد.

ادامه مطلب

برگزاری همایش ایدز، آشنایی و راههای پیشگیری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

برگزاری همایش ایدز، آشنایی و راههای پیشگیری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز خبرگزاری آنا: به همت کمیته بانوان فرمانداری شهرستان نی ریز و با همکاری و مشارکت مراکز آموزش عالی و اداره بهزیستی شهرستان، همایش " ایدز، آشنایی و راههای پیشگیری " در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نی ریز در این همایش ، دکتر طراوت و صادقیان از کارشناسان و مشاوران اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان به راههای انتقال بیماری ایدز اشاره نمودند و ضمن بیان لزوم آگاه سازی جوانان به پرهیز از راههای پر خطر ، آمارهایی در این زمینه ارائه دادند و به موارد پیشگیری از این بیماری پرداختند.

ادامه مطلب

همایش زنان تاریخ ساز

همایش زنان تاریخ ساز "پاسداشت مقام حضرت زینب (س) " برگزار شد خبرگزاری آنا: به همت حوزه علمیه خواهران شهرستان نی ریز و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ، پیام نور ، علمی کاربردی ، فرمانداری ، شهرداری، شورای شهر، اداره اوقاف، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی، همایش زنان تاریخ ساز "پاسداشت مقام حضرت زینب (س) " در مصلای بزرگ نی ریز برگزار شد. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز در این همایش آیت الله فقیه امام جمعه و از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی به شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها پرداختند . در ادامه این مراسم ،تعزیه اجرا گردید.

ادامه مطلب

پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت فرارسیدن سالروز ۱۶ آذر؛

پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت فرارسیدن سالروز ۱۶ آذر؛ تلاش شما دانشجویان عزیزی که با وجود برخی تنگ‌نظری‌ها مثل ستاره‌ای در آسمان علم‌جویی و ظلم‌ستیزی می‌درخشید، ستودنی است خبرگزاری آنا: دکتر میرزاده در پیامی، ضمن تکریم و بزرگداشت روز دانشجو، گفت: تلاش دانشجویان عزیز ایرانی که علی رغم همه کاستی‌ها و برخی تنگ‌نظری‌ها همچون ستاره‌ای در آسمان علم‌جویی، آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی می‌درخشند ستودنی و مبارک است به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پیام دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آراد اسلامی آمده است: "فرزندان عزیزم؛ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی فرا رسیدن شانزدهم آذر، روز دانشجو را به شما که امروز آینده ساز و فردا چهره پرداز ایران اسلامی هستید تبریک می گویم به روان پاک سه شهید راه ایستادگی در مقابل استعمار و استبداد، که خونشان در صحن دانشگاه ریخت و یادشان در ذهن دانشگاه ماند، درود می فرستم. این واقعه نشان داد دانشگاه در همه اعصار مظهر دانش و حریت بوده و خواهد بود اقدام رژیم استبدادی پهلوی در به خون کشیدن دانشگاه در سال 1332، نمادی است روشن از دشمنی دیرینه استبداد و استعمار با دانش و بینش و در عین حال پیروزی و نصرت نهایی مردم ایران در دو دهه بعد، با پیشتازی اهل علم در حوزه و دانشگاه نمونه ای واضح است از قدرت بی نهایت علم توام با ایمان. قدرتی که نه تنها سالیان سال استبداد و یکه سالاری داخلی را در هم شکست، بلکه هشت سال در مقابل دشمن خارجی و همه حامیانش ایستاد و از کیان کشور و عزت ملی ایران دفاع کرد دانشجوی ایرانی امروز نیز با تکیه بر همین قدرت، مسیر تولید علم و بومی سازی دانش را می پیماید و روز به روز کشور را به قله دانش و انسانیت نزدیک تر می سازد. تلاش دانشجویان عزیز ایرانی که علی رغم همه کاستی ها و برخی تنگ نظری ها همچون ستاره ای در آسمان علم جویی، آزادی خواهی و ظلم ستیزی می درخشند ستودنی و مبارک است یاد و خاطره همه شهدای دانشجو و دانشگاه، سه شهید روز دانشجو و شهدای هسته ای کشور را گرامی می دارم و برای همه دانشجویان و به خصوص دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی موفقیت روزافزون در عرصه علم و ایمان دارم حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی"

ادامه مطلب

برگزاری سمینار " پیش نیازهای ازدواج موفق " در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

برگزاری سمینار " پیش نیازهای ازدواج موفق " در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز خبرگزاری آنا: با مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز و همت دفتر فرهنگ اسلامی ، سمینار " پیش نیازهای ازدواج موفق " با حضور دانشجویان خواهر در سالن آمفی تئاتر واحد نی ریز برگزار شد. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز در این سمینار ، صادقیان از مشاورین اداره بهزیستی ، عوامل شکل دهی یک ازدواج موفق را بیان نمود و به سئوالات مطروحه دانشجویان نیز پاسخ داد.

ادامه مطلب

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در 7 رشته

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در 7 رشته خبرگزاری آنا: ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 94 دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز همزمان با سراسر کشور آغاز گردیده و داوطلبان می توانند جهت ثبت نام در این آزمون به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند. حمید رضا قره چاهی معاون دانشجویی واحد نی ریز ضمن اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار آنا افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در 7 رشته مهندسی برق قدرت، مهندسی برق مخابرات ، علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی ، علوم تربیتی گرایش برنامه ریزی درسی ، شیمی آلی ، شیمی معدنی و شیمی تجزیه از طریق برگزاری ثبت نام در سایت و آزمون دانشجو می پذیرد. به گزارش آنا ،آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای 7، 8 و 9 خرداد ماه 94 برگزار می گردد و نتایج آن نیز نیمه دوم شهریورماه 94 اعلام می شود.همچنینپذیرفته شدگان این آزمون می توانند تحصیلات خود را در مقطع ارشد از مهر ماه سال 94 آغاز نمایند.

ادامه مطلب

عظیم ترین و گسترده ترین رویداد فرهنگی- قرآنی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی رقم خورد.

عظیم ترین و گسترده ترین رویداد فرهنگی- قرآنی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی رقم خورد. خبرگزاری آنا: مسابقات سراسری قرآن و عترت در بخش کتبی با حضور گسترده اساتید و دانشجویان به طور همزمان در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد تا عظیم ترین و گسترده ترین رویداد فرهنگی – قرآنی کشور نیز در دانشگاه آزاد اسلامی رقم بخورد. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز ، سه شنبه یازدهم آذر ماه فضای حاکم بر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور پر از معنویت و عطر آگین به نغمات قرآنی بود. شرکت بسیاری از اساتید و دانشجویان در مسابقات سراسری قرآن و عترت در بخش کتبی و در رشته های آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، ترجمه و تفسیر قرآن، زندگانی 14 معصوم، ترجمه انگلیسی قرآن کریم در گروه اساتید و تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه، ترجمه قرآن به زبانهای انگلیسی و فارسی، زندگانی پیامبر اسلام، زندگانی چهارده معصوم، نماز، ادعیه و زیارات، احکام خواهران و برادران در گروه دانشجویان یک فضای معنوی و رقابتی را در واحدهای دانشگاهی ایجاد کرده بود. به گزارش آنا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز نیز اساتید و دانشجویان همزمان با دیگر واحدها ضمن شرکت در این مسابقات ، معلومات قرآنی خود را نیز آزمودند . نتایج این مسابقات اوایل بهمن ماه از طریق سایت tasnim.ir اعلام می گردد. شایان ذکر است این مسابقات هر ساله با برنامه ریزی های معاونت فرهنگی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه در واحدهای دانشگاهی برگزار می گردد و با استقبال گسترده دانشجویان و اساتید نیز مواجه میگردد.

ادامه مطلب

دیدار دکتر میرزاده با آیت الله مکارم شیرازی

در دیدار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونان؛ آیت‌الله مکارم شیرازی: وظیفه اصلی دانشگاه تولید علم و پرهیز از سیاست‌زدگی است خبرگزاری آنا: آیت‌الله‌ مکارم شیرازی در دیدار صبح امروز خود با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر نقش پر رنگ این دانشگاه در توسعه علمی کشور گفت: تقویت نظارت درون سازمانی به طور حتم این دانشگاه را در تحقق اهدافش یاری خواهد کرد. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده و جمعی از اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در جریان سفر خود به شهر مقدس قم صبح امروز با حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام دیدار کرده و در خصوص فعالیت ها و اقدامات این دانشگاه و همچنین برنامه ها و سیاست های پیش رو با این مرجع عالی قدر مشورت و تبادل نظر کردند. فعالیت‌های دانشگاه آزاد در تمامی این سالها قابل تقدیر است در این نشست حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تشکر و قدردانی از تلاش های مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بر نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی کشور تاکید کردند و فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی این سالها تلاش بی وقفه ای برای ارتقای علمی کشور داشته است و فعالیت های این دانشگاه در تمامی این سالها قابل تقدیر است. حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل تاثیر بسیار زیاد در جامعه و نقش تعیین کننده در تربیت مدیران اجرایی کشور و همچنین تلاش دشمنان برای نفوذ در دانشگاه های کشور همیشه مورد توجه بوده است. ایشان با اشاره به معرفی افراد متعدد برای پست وزارت علوم گفتند: اهمیت و جایگاه ویژه این وزارت خانه و نقش تعیین کنده آن در مدیریت دانشگاه ها و همچنین نقش دانشگاه ها در تربیت نیروی متخصص موجب سختگیری و حساسیت‌هایی برای انتخاب وزیر این وزارتخانه شد که خوشبختانه با تلاش نمایندگان مردم این موضوع سرانجام خوبی پیدا کرد. آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: توجه و حساسیت زیاد به دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی این سالها دلایل مختلف سیاسی و اجتماعی مختلفی داشته است که همین امر یکی از دلایل تفاوت این دانشگاه با دانشگاه های دولتی است. ایشان با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب وظیفه نخست دانشگاه ها تولید علم و نشر علم در کشور است، تصریح کردند: دانشگاه ها باید تمامی توان خود را صرف تحقق این هدف کنند و مسئولان اجازه ندهند مسائل حاشیه‌ای و سیاست زدگی این نهاد را از وظایف اصلی خود باز دارد. آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: با توجه به گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور و حضور در بسیاری از مناطق با خرده فرهنگ های مختلف لزوم توجه بسیار به موضوعات فرهنگی و اخلاقی در این دانشگاه ضروری است که به حمدالله در تمامی این سالها روند کلی نیز به همین گونه بوده است. ایشان با تاکید بر اهمیت بحث نظارت در پیشگیری از بسیاری از کم کاری ها و انحراف ها توصیه کردند: دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق هر چه بهتر اهداف خود در زمینه اخلاقی و فرهنگی باید نظارت های درونی و سازمانی خود را تقویت کند که این امر باعث گرفته شدن بهانه از دست افراد ایراد گیر خواهد شد. آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه دادند: بهره گیری از افراد متعهد و با تقوا و توجه دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه می تواند این نهاد اموزشی را در این مسیر یاری دهد. ایشان با اشاره به استعدادهای بسیاری از دانشجویان در سراسر کشور به عنوان ذخایر و سرمایه های اجتماعی تاکید کردند: یکی از وظایف دانشگاه ها به طور عام توجه به استعدادهای کشور و به ویژه اقشار ضعیف و مستمند است تا خدای نکرده این افراد تنها به دلیل نداشتن بنیه اقتصادی از آموزش و حضور در دانشگاه ها باز نمانند. حضرت آیت آلله مکارم شیرازی با اشاره به نقش دانشگاه ها در مقابله با تلاش های دشمنان اسلام برای نفوذ در جامعه تاکید کردند: امروزه دشمنان اسلام تلاش دارند فرهنگ انحرافی و ضاله خود را در کتاب ها و دروس دانشگاهی در میان جامعه جوان کشور ترویج کنند که دانشگاه ها باید در این زمینه با هوشیاری حرکت کنند و مانع از این اقدامات شوند. ایشان اظهار داشتند: برای مقابله با ترویج افکار انحرافی غربیان باید تنها به ترجمه علوم در دانشگاه نپرداخت و در مسیر تولید علم نیز گام برداشت زیرا وظیفه دانشگاه های کشور افزودن به علوم امروزی در جهان است و دانشگاه ها به ویژه دانشگاه بزرگی مانند دانشگاه آزاد اسلامی باید نقش خود را در تولید علم ایفا کنند.

ادامه مطلب

دیدار دکتر میرزاده با آیت الله نوری همدانی

آیت‌الله نوری‌ همدانی: احیای هویت اسلام وظیفه حوزه و دانشگاه است/ دانشگاه آزاد اسلامی برکات زیادی دارد خبرگزاری آنا: آیت الله نوری همدانی با بیان این که دانشگاه و حوزه وظیفه‌ دارند هویت اسلام را احیا کنند تصریح کرد: باید عزمت دین را به‌وسیله دانشگاه‌ها در جوامع نهادینه کرد به گزارش خبرگزاری آنا، این مرجع تقلید امروز در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشتند: انقلاب اسلامی ایران یکی از بزرگترین تحولات قرن است و پیشرفت آن با نیروی ایمان واخلاص صورت گرفته است. ایشان افزودند: این انقلاب با توجه به این که روح ایمان را در خود داشت در یک جا نماند و افق های جدیدی را درنوردید؛ امروزه این انقلاب در جهان گسترش یافته است و با نیروی ایمان و معنویت در حال صدور به جهان است. حضرت آیت الله نوری همدانی یادآور شدند: یکی از دلایل ماندگاری و تاثیرگذاری، برهم زده شدن معادلات نظام جهانی به دلیل وقوع این انقلاب است زیرا انقلاب ما موج جدیدی در دنیا به راه انداخته است. ایشان با ذکر این مطلب که انقلاب اسلامی ما با اخلاق توأم و احیاگر هویت اسلام است، اظهار کردند: همه این عوامل به این دلیل است که این انقلاب با نهضت پیامبر اکرم(ص) گره خورده است؛ زیرا انقلاب نبوی همه شئون زندگی مردم ر ا با خداوند پیوند داد. حضرت آیت‌الله نوری همدانی گفتند: انقلاب نبوی، انقلابی الهی و ریشه در بطن دین داشت و به دنبال انسان سازی و جامعه سازی بر مبنای خدا بود، ولی پس از رحلت ایشان جریان های سکولار اسلام را به حاشیه بردند. ایشان با ذکر این مطلب که دانشگاه و حوزه وظیفه‌ دارند هویت اسلام را احیا کنند، تصریح کردند: این احیاگری تلاشی در جهت رسیدن ما مسلمانان به جامعه نبوی و شکوهی است که پیامبر(ص) در جامعه مسلمان ایجاد کردند. این مرجع تقلید یادآور شدند: پس از دوران شکوهمند صدر اسلام، غربیان به فکر بردن اسلام در انزوا افتادند و تفکرات سکولاری وارد اندیشه های نخبگانی شد؛ از این رو در ابتدا با جنگ های صلیبی وارد شدند و سپس سعی کردند با یادگیری علوم مختلف سکان هدایت علمی را از مسلمانان بگیرند. حضرت آیت الله نوری همدانی یادآور شدند: جامعه اسلامی نیازهای خاص خود را در هر عصری دارد از آن جمله می توان به قشربندی مردم در این جامعه اشاره کرد؛ در هر شهری باید سه قشر عالم، طبیب مورد اعتماد و حاکم خیراندیش وجود داشته باشد. ایشان با ذکر این مطلب دانشگاه آزاد از طرف امام راحل، رهبری معظم انقلاب و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با نیت پاک و شایسته تأسیس شده است، خاطرنشان کردند: خوشبختانه این دانشگاه برکات زیادی دارد که در دوردست‌ترین نقاط مملکت حتی در خارج از ایران نیز شعبه دارد از این رو باید تلاش کند در این مسیر حرکت نماید. این مرجع تقلید گفتند: مجد و عزمت دین را به‌وسیله دانشگاه‌ها باید در جوامع نهادینه کرد، زیرا اسلام با معنویت همه مشکلات را حل کرده است، اما جوامع غربی به‌واسطه دوری از اخلاق با مشکلات زیادی دسته و پنجه نرم می‌کند و از این رو این دانشگاه، باید نمونه کامل و جامع باشد و تلاش کنیم تا نمود بارز بازگشت به هویت انقلاب اسلامی باشیم، باید توجه کنیم که انقلاب ما، انقلاب انتظار ظهور است.

ادامه مطلب