آرشیو اخبار

کاشت 75 اصله نهال در واحد نی ریز

با حضور آیت الله سید محمد فقیه عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز و عضو پنجمین دوره خبرگان رهبری به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری ، کاشت 75 اصله نهال نارنج ، پرتقال ، سنجد ، آلوچه و سرو در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز صورت گرفت. در مراسمی که با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نی ریز و حوزه عمران دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت 75 اصله نهال در روبه روی مجتمع ورزشی غرس گردید. در این مراسم که با حضور عضو پنجمین دوره خبرگان رهبری صورت گرفت ، آیت الله سید محمد فقیه عضو هیات علمی و مدیر گروه معارف این واحد دانشگاهی ضمن غرس یک اصله نهال گفت : « اگر انسان در حال احتضار باشد و به اندازه کاشتن یک نهال فرصت داشته باشد بهتر است که به کاشت این نهال اقدام کند این مساله اوج توجه دین به نگهداری و توسعه منابع طبیعی را نشان می دهد. » در ابتدای این مراسم محمد شعبانی رئیس واحد نی ریز و بنی اسدی کارشناس اداره منابع طبیعی سخنانی پیرامون اهمیت درختکاری و ضرورت نگهداری و توجه به منابع طبیعی را بیان کردند.

ادامه مطلب

برگزاری کارگاه آموزشی اخلاق در دانشگاه در واحد نی ریز

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فارس : نما و نماد بیرونی یک سازمان را رفتارهای اخلاقی کارکنان آن سازمان تشکیل می دهند خبرگزاری آنا : به همت دفتر توانمندسازی و آموزشهای کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، کارگاه آموزشی " اخلاق در دانشگاه " با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و با شرکت کارمندان و اعضای هیات علمی در سالن کنفرانس این واحد دانشگاهی برگزار گردید. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز، شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی که تدریس آن را محمودیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس برعهده داشت با مطالبی از قبیل نهادینه ساختن اخلاق و فضایل اخلاقی در جامعه دانشگاهی ، رعایت اخلاق محوری در ارائه خدمات دانشگاهی ، بالا بردن روحیه معنوی به سمت تهذیب نفس و اصول و ارزش های اخلاقی از جمله عفو ، صفح ، غفران ، احسان ، صداقت ، خیرخواهی ، رازداری ، رفق و مدارا ، نقدپذیری ، احترام ، وفای به عهد و امانت داری آشنا شدند. مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فارس در این کارگاه آموزشی ضمن اهمیت و تاکید بر اخلاق حسنه در برخورد با ارباب رجوع گفت : نما و نماد بیرونی یک سازمان را رفتارهای اخلاقی کارکنان آن سازمان تشکیل می دهند و پای بندی به اخلاق و رعایت اصول اخلاقی در هر پست و و هر سازمانی منوط به ایجاد زیرساخت های اخلاقی در آن سازمان و تاثی از الگوهای اخلاقی همراه با تبلیغ و ترویج عقاید و باورهای انسانی و اخلاقی است.

ادامه مطلب

برگزیدگان مسابقات شفاهی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز معرفی شدند.

برگزیدگان مسابقات شفاهی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز معرفی شدند. خبرگزاری آنا : با برگزاری مرحله مقدماتی بیست و یکمین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز، نفرات برتر این مسابقات معرفی شدند. نسرین پهلوان کارشناس فرهنگی اجتماعی واحد نی ریز ضمن تشکر و قدردانی از همکاری کلیه حوزه های واحد در برگزاری این دوره از مسابقات گفت : الحمدلله کانون قرآن و عترت این واحد دانشگاهی در چند سال اخیر توانسته از هم از لحاظ کیفی و هم از جنبه کمی رتبه برتر را در سطح استان فارس کسب نماید و ان شاءاله در سال جدید نیز با الهام از منویات مقام معظم رهبری ، برنامه های متنوع قرآنی فرهنگی را پیش بینی کرده ایم. کارشناس فرهنگی اجتماعی واحد نی ریز ، برگزیدگان مسابقات شفاهی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز را بدین شرح معرفی کرد: در رشته ترتیل در بخش دانشجویان برادر محمدرضا شرافتی ، مجید حدادی و ابراهیم شاهسوندی به ترتیب رتبه های اول تا سوم و در رشته ترتیل در بخش دانشجویان خواهر طیبه علیمردانی ، لیلا رنجبر و کوثر کامرانی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند. در رشته حفظ در بخش اساتید برادر مهدی جلالیان و در بخش اساتید خواهر فاطمه شتاب و در بخش دانشجویان سمیرا صغیر حائز رتبه های برتر شدند. در رشته تحقیق بخش اساتید برادر سیداحمد موسوی مقدم و در بخش کارمندان مجتبی صفاجو رتبه های برتر را کسب کردند. در رشته ترتیل کارمندان نیز عبدالرضا رضایی ، مجیدرضا حافظی راد و مهدی راه وار حائز رتبه های برتر شدند. خبرگزاری آنا : با برگزاری مرحله مقدماتی بیست و یکمین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز، نفرات برتر این مسابقات معرفی شدند. نسرین پهلوان کارشناس فرهنگی اجتماعی واحد نی ریز ضمن تشکر و قدردانی از همکاری کلیه حوزه های واحد در برگزاری این دوره از مسابقات گفت : الحمدلله کانون قرآن و عترت این واحد دانشگاهی در چند سال اخیر توانسته از هم از لحاظ کیفی و هم از جنبه کمی رتبه برتر را در سطح استان فارس کسب نماید و ان شاءاله در سال جدید نیز با الهام از منویات مقام معظم رهبری ، برنامه های متنوع قرآنی فرهنگی را پیش بینی کرده ایم. کارشناس فرهنگی اجتماعی واحد نی ریز ، برگزیدگان مسابقات شفاهی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز را بدین شرح معرفی کرد: در رشته ترتیل در بخش دانشجویان برادر محمدرضا شرافتی ، مجید حدادی و ابراهیم شاهسوندی به ترتیب رتبه های اول تا سوم و در رشته ترتیل در بخش دانشجویان خواهر طیبه علیمردانی ، لیلا رنجبر و کوثر کامرانی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند. در رشته حفظ در بخش اساتید برادر مهدی جلالیان و در بخش اساتید خواهر فاطمه شتاب و در بخش دانشجویان سمیرا صغیر حائز رتبه های برتر شدند. در رشته تحقیق بخش اساتید برادر سیداحمد موسوی مقدم و در بخش کارمندان مجتبی صفاجو رتبه های برتر را کسب کردند. در رشته ترتیل کارمندان نیز عبدالرضا رضایی ، مجیدرضا حافظی راد و مهدی راه وار حائز رتبه های برتر شدند.

ادامه مطلب

کسب مقام سوم تیم بسکتبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در رقابت های استانی

کسب مقام سوم تیم بسکتبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز در رقابت های استانی خبرگزاری آنا : مسابقات بسکتبال دانشجویان برادر دانگاه آزاد اسلامی استان فارس به مدت 4 روز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و در خانه بسکتبال فارس برگزار شد. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز در این مسابقات تیم های بسکتبال واحدهای شیراز ، مرودشت و نی ریز به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند. در مسابقه رده بندی تیم نی ریز با نتیجه 65 بر 63 موفق به شکست تیم داراب و کسب عنوان سومی این مسابقات شد. در تیم بسکتبال دانشجویان واحد نی ریز ، پوریا استقامت ، ایمان شریفی ، حجت اله خیراتی ، صالح محسنی ، حجت خادم ، مهدی قانون ، ارسلان افروز ، رضا حسین زاده ، محمد مهدی اجرایی ، محمد جواد محمودی ، علیرضا زردشت و عادل لایقمند عضویت داشتند. حسین کوچک زاده مربیگری و جواد عدالت جو سرپرستی تیم نی ریز را برعهده داشتند.

ادامه مطلب

برگزاری کارگاه آموزشی توسعه فعالیتهای فرهنگی هنری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

برگزاری کارگاه آموزشی توسعه فعالیتهای فرهنگی هنری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز خبرگزاری آنا : به همت دفتر توانمند سازی و آموزش های کاربردی و حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، کارگاه آموزشی توسعه فعالیتهای فرهنگی هنری در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ویژه اعضای هیات علمی و مدیران واحد برگزار شد. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز ، در راستای تاکید معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر برگزاری کارگاههای فرهنگی،کارگاه آموزشی توسعه فعالیتهای فرهنگی هنری در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با تدریس عبدالرسول خسرو بیگ مدیر فرهنگی واحد شیراز و با شرکت اعضای هیات علمی و مدیران واحد نی ریز در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد. در این کارگاه آموزشی ، تاثیرپذیری و الگوبرداری دانشجویان از اساتید ، ذکر مطالب مذهبی و فرهنگی به ویژه توسط اساتید غیرگروه معارف و انجام فعالیتهای خلاقانه مورد تاکید قرار گرفت.

ادامه مطلب

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با مشکلات و چالش های جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با مشکلات و چالش های جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز حبرگزاری آنا : به همت حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی و دفتر توانمندسازی و آموزش نیروی انسانی دانشگاه آزاد اسلامی ، کارگاه آموزشی آشنایی با مشکلات و چالش های جوانان با حضور کارکندان واحد به مدت دو روز در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار گردید. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز در این کارگاه آموزشی دکتر امین فاضل از اساتید دانشگاه در رشته مشاوره و روانشناسی به تقسیم بندی دوران های مختلف زندگی انسان به کودکی اول و دوم و دوران نوجوانی و جوانی و میانسالی ، بزرگسالی و کهنسالی اشاره کرد و به ابعاد مختلف شناختی و معرفتی جوانان از جنبه های رشد جسمی ، رشد جنسی، رشد زیستی ، رشد فکری و اجتماعی پرداخت . به گزارش آنا ، ذکر عوامل افسردگی و راهکارهای برطرف ساختن آن ، شاد زیستن و افزایش شوق و امید به زندگی و عدم فشار به جوانان در برآورده کردن آرزوهای محقق نشده والدین ، عدم مقایسه جوانان با هم سن و سالان و پرسش از الگوهای موفق در زمینه چگونگی و راهکارهای موفقیتشان از مسائل مطرح شده در این کارگاه آموزشی بود.

ادامه مطلب

انتخاب دانشجویان نمونه

انتخاب دانشجویان نمونه به اطلاع کلیه دانشجویانی که قصد شرکت در جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه را دارند می رساند حداکثر تا 15 اسفند ماه فرم های مربوطه را تکمیل و تحویل حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی نمایید. فرم ها و آیین نامه مربوطه را می توانید از انتشارات دانشگاه دریافت نمایید.

ادامه مطلب