آرشیو اخبار

آغاز پنجمین طرح قرآنی فرهنگی "رمضان بهار قرآن" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

آغاز پنجمین طرح قرآنی فرهنگی "رمضان بهار قرآن" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز خبرگزاری آنا: به همت حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز پنجمین طرح قرآنی فرهنگی "رمضان بهار قرآن" با محوریت ترجمه و تفسیر سوره حجرات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز آغاز شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در این طرح که در رمضان سال جاری پنجمین دوره آن در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور کلیه کارمندان و اعضای هیات علمی در مساجد و نمازخانه های واحدهای دانشگاهی پس از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار می شود، شرکت کنندگان ضمن قرائت سوره مبارکه حجرات با مفاهیم و نکات اخلاقی این سوره بیشتر آشنا می گردند و در پایان نیز به شرکت کنندگان در این طرح قرآنی فرهنگی که حائز امتیازات لازم باشند گواهی شرکت در این کارگاه آموزشی اعطاء می گردد. به گزارش آنا تدریس این کارگاه آموزشی را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز حجه الاسلام والمسلمین رحمانی زاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نی ریز برعهده دارد و شرکت کنندگان در این طرح قرآنی با برخی رذائل اخلاقی از منظر قرآن از فبیل غیبت ، تمسخر ، القاب بد بر روی هم نهادن ، تجسس ، اجتناب از ظن و گمان بد آشنا می گردند. به گزارش آنا در سالهای گذشته نیز در ماه مبارک رمضان به واسطه این طرح قرآنی فرهنگی ، قرائت ، ترجمه و تفسیر سوره های حدید ، فرقان ، انسان و ملک نیز در کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور اجرا گردید که با مشارکت فعال و گسترده کارمندان و اعضای هیات علمی همراه بود.

ادامه مطلب

تقویم آموزشی تابستان سال تحصیلی 95-94

تقویم آموزشی تابستان سال تحصیلی 95-94 دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز انتخاب واحد : شنبه 29/03/95 الی دوشنبه 31/03/95 شروع کلاسها : سه شنبه 08/04/95 پایان کلاسها : جمعه 29/05/95 شروع امتحانات : شنبه 30/05/95 پایان امتحانات : شنبه 06/06/95 - کلیه دانشجویان رشته ها و ورودی های مختلف مقاطع کارشناسی و کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر 10 واحد درسی در روزهای تعیین شده می باشند. - دانشجویان فارغ التحصیل حداکثر 12 واحد - دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یک درس - اخذ دروس وصایای امام (ره) و آشنایی با قرآن کریم علاوه بر حداکثر تعداد واحد ذکر شده بلامانع می باشد.

ادامه مطلب

غبارروبی مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

غبارروبی مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز خبرگزاری آنا : به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان و به همت حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، مراسم غبارروبی مسجد امام حسن عسکری (ع) این واحد دانشگاهی با حضور هیات رئیسه ،جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان واحد برگزار شد. به گزارش آنا از نی ریز در این مراسم که پس از اقامه نماز ظهر و عضر برگزار شد ، حجه الاسلام والمسلمین رحمانی زاده ضمن ذکر فضایل ماه مبارک رمضان از اهمیت استغفار ، قرائت قرآن و زدودن حقد و کینه از دل ها بنابر توصیه ائمه معصومین (ع) در روزهای آخر ماه شعبان سخن گفتند و در ادامه حاضران در مراسم غبارروبی مسجد دانشگاه شرکت کردند.

ادامه مطلب

کسب مدال طلای مسابقات آسیایی او - اسپرت توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

کسب مدال طلای مسابقات آسیایی او - اسپرت توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز خبرگزاری آنا : امین جنگجو دانشجوی رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی برق قدرت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز با شرکت در ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در رشته او- اسپرت ضمن کسب مقام نخست ، مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کرد و به مسابقات جهانی این رشته راه یافت. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز ، این رقابت ها با حضور 130 رزمی کار از 10 کشور آسیایی 31 اردیبهشت ماه در 2 بخش مردان و زنان و دو رده سنی بزرگسالان و نوجوانان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. رزمی کاران در این مسابقات در بخش های هنری، نمایشی، رزمی، ساحلی و ذهنی در ورزشگاه پیروزی اصفهان با هم به رقابت پرداختند. در پایان این دوره از مسابقات ، ایران با کسب 38 نشان طلا، 25 نشان نقره و 32 نشان برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد. تیم افغانستان با 13 نشان طلا، 20 نقره و 5 برنز دوم شد و ترکیه با 5 نشان طلا، 5 نشان نقره و 3 برنز عنوان سوم را به دست آورد. تیم های برتر این رقابت ها مهر امسال به مسابقات جهانی باکو در جمهوری آذربایجان اعزام می شوند.

ادامه مطلب

برگزاری نشست هم اندیشی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

برگزاری نشست هم اندیشی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز خبرگزاری آنا: به همت حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، نشست هم اندیشی اعضای هیات علمی با هیات رئیسه واحد در رابطه ارائه پیشنهادات در خصوص راه اندازی شرکت های دانش بنیان و تصویب رشته های مورد نیاز واحد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و رشته های پرجاذبه در مقاطع کارشناسی و کاردانی در سالن کنفرانس واحد برگزار شد. به گزارش آنا در ابتدای این نشست دکتر محمد شعبانی رئیس واحد نی ریز ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک اعیاد خجسته شعبانیه ، خواستار اهتمام کلیه اساتید به امر درآمدزایی از طریق تاسیس شرکت های دانش بنیان شد. در ادامه نیز اساتید پیشنهاداتی ارائه کردند که پیگیری به منظور راه اندازی شرکت دانش بنیان گیاهان دارویی و تجاری سازی آن و برگزاری منظم جلسات گروه های آموزشی با محوریت بحث درآمدزایی و پیگیری تصویب رشته های پیراپزشکی مورد تایید کلیه حاضران در جلسه قرار گرفت.

ادامه مطلب

گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز خبرگزاری آنا : به همت حوزه های معاونت دانشجویی فرهنگی و اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر گرامی داشته شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نی ریز ، به مناسبت سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر و به همت حوزه های معاونت دانشجویی- فرهنگی و اداری- مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، توزیع شیرینی در بین دانشجویان ، کارکنان و اساتید واحد صورت گرفت. پخش سرودها و کلیپ های حماسی در محوطه دانشگاه و از طریق سیستم صوتی مسجد و حماسی سازی فضای دانشگاه همراه با نصب پلاکاردهای مربوط به دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه های حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز جهت گرامیداشت سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر بود.

ادامه مطلب

برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد نی ریز

برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد نی ریز خبرگزاری آنا : به همت حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی و اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، همایش پیاده روی به مناسبت 31 اردیبهشت ماه سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با سراسر کشور با حضور هیات رئیسه ، اساتید ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. به گزارش خبرنگار آنا از نی ریز این همایش که با تجمع شرکت کنندگان از دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد تا بیدبخویه یکی از تفرجگاهها و اماکن تفریحی نی ریز ادامه داشت و شرکت کنندگان با حضور در این مکان تفریحی ، صبحانه خود را در یک فضای مفرح و در جمعی صمیمی صرف کردند. به گزارش آنا ، دکتر محمد شعبانی رئیس واحد نی ریز ضمن تشکر از همه شرکت کنندگان در این همایش ، به برخی از دستاوردهای عظیم دانشگاه آزاد اسلامی در کشور و در شهرستان نی ریز اشاره کرد. در پایان این همایش ضمن انجام قرعه کشی به 5 نفر از شرکت کنندگان در این پیاده روی به رسم یادبود هدایایی اعطاء گردید.

ادامه مطلب